SON DAKİKA :

ÇAYKUR'da Fabrika Müdürleri Toplandı

Çaykur Müdürü İmdat Sütlüoğlu yaş çay fabrika müdürleri, müdür yardımcıları ve kısım müdürleri ile bir toplantı yaparak 2011 yılını değerlendirip 2012 yılında yapılacak yeni çalışmalar ve yapılacak değişikliklerle ilgili istişarede bulundu.
Bu haber 18 Ocak 2012, Çarşamba 15:37:54 eklenmiştir.
Çaykur birifing salonunda Rize, Trabzon ve Artvin bölgesindeki fabrika müdürleri müdür yardımcıları ve kısım müdürlerinin katıldığı toplantıda 2011 yılında yapılan çalışmalar ve sonuçları tartışılırken 2012 yılında yapılması planlanan çalışmalar ve değişiklikler hakkında katılımcılarla bilgi alışverişinde bulunuldu.


 
Toplantılara Genel Müdür Sütlüoğlu başkanlık ederken Genel Müdür Yardımcıları Süleyman Pınarbaş, Yunus Kaldırım, Dr. Turgay Turna ve ilgili daire başkanları hazır bulundu.
 
Genel Müdür İmdat Sütlüoğlu yaptığı konuşmada; “2011 sezonunu hep birlikte geçirdik. Bu sezonda gösterdiğiniz gayretler için çalışmalar için sizlere teşekkür ediyorum. Ama tabi iki sezondaki eksiklilerimizi yanlışlıklarımızı görmemiz gerekiyor değerlendirmemiz gerekiyor. Ki bir dahaki dönemde bunları yapmayalım. Eksiklerimizi tamamlayalım. Çaykur olarak en üst düzeyde modern işletmecilik gereklerinin tamamını yerine getirerek örnek bir işletme olarak yolumuza devam edelim. Bunu arzu ediyoruz.


     
Yeni yatırımlarımız var. Yaklaşık 700 ton civarında bir ilave kapasite oluşturuyoruz hedefimiz aktarma yapan fabrikaların aktarma vermesini önlemek çayları diğer bölgelere aktarmadan ki bu çok önemli bir şekilde kaliteyi olumsuz etkiliyor. Hem ciddi bir şekilde kaliteyi olumsuz etkiliyor. Hem ciddi bir maliyet unsuru oluşturuyor; fabrikalar arasında bir çekişmeye yol açıyor;  fabrikaların düzenini bozuyor. Bu olumsuzlukları ortadan kaldırmak için özellikle aktarma veren bölgelerin kapasitelerini arttırmaya çalışıyoruz yaklaşık 700 ton civarında bir artırımı bu sene yapacağız bir bölümü sezon içerisinde bitecek. Yani önümüzdeki periyotta her fabrika her bölge kendi çayını işleyecek, diğer bölgelere bir takım ekstrem durumlar dışında çay aktarmayacak. Bu şekilde hem kaliteyi daha iyi bir hale getirmiş olacağız, hem de maliyetleri düşürmüş olacağız. Fabrikaların düzenini de bozmamış olacağız.
Ayrıca yeşil çay fabrikaları kurmayı da planlıyoruz. Çünkü yeşil çay üretimimiz talep oranında talep artması oranında artıyor, artacak artma durumundadır. İnşallah bunları da önümüzdeki süreçte hayata geçireceğiz. 
 
Ayrıca Paketleme Fabrikamızı ve Taşlıdere Fabrikamızı Üniversiteye devrettiğimiz için Paketleme Fabrikamızın İyidere’ye taşınması söz konusu. İnşallah önümüzdeki sezonda İyidere’ de çok modern bir paketleme fabrikası kuracağız son teknoloji ile ve Dünyanın bu en büyük paketleme fabrikası olacak yani bölge güzellikleri ile yatırımlarıyla inşallah gündeme gelecek.


 
Çaykur olarak biz büyük bir camiayız Çaykur bir sosyal sorumluluk projesidir. Bir milyon üretici ile 13 bin çalışanı ve 75 milyon tüketicisi ile çok kapsamlı çok geniş anlamda çalışan farklı bir kuruluştur. Bunu bu şekilde bilin Genel Müdürlüğümüzün taşrada olması bu kurumun küçümsenmesini gerektirmiyor. Aslında bu kurumu daha da büyütür. Taşrada üreticinin yanında böylesine örnek bir çalışma yapmak gerçekten takdire şayan bir şeydir.
 
Biz bunu yapıyoruz. Üreticiyi istismar etmiyoruz koruyoruz. Çalışanı istismar etmiyoruz koruyoruz. İstismar edenlere karşıda elimizden geldiği kadar onları koruyoruz. Üreticinin her türlü çalışmasında çayını dikmesinde budamasında toplamsında her zaman ona destek oluyoruz. Bundan sonra yine önemli bir projemiz hızlı bir şekilde organik çayı geçmiştir. Bu organik çay uygulamasında da yine müstahsilin yanında daha çok yer almaya devem edeceğiz.” dedi.
Irak'ta Türk büyükelçiliğine roketli sal...
Dünya bu görüntüleri konuşuyor...
ETİKETLER : rize çaykur fabrika müdürleri yeni yatırımlar imdat sütlüoğlu paketleme fabrikası süleyman pınarbaş turgay turna
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
   
 
Yorumunuz :    
Ahmet Genış emeklı bankacı 2012-01-19 08:53:20

Sayın genel mudurum benım görüşüm sızın bu kurumun başına 5 sene once geçmiş olsanız neler yapardınız merak edıyorum çalışmalarınızı takdır edıyorum ınşallah çayı firsatçılara bırakmıyacaksınız fakat bu muhtahsıllerden kesılen kart paraları promosyon paraları buhar olup üçüyor sız bu konuda ne çalışma yapıyorsunuz vatandaş mağdur perışan diğer çalışmalarınız guzel organık tarıma geçılmesı çok olumlu vatandaş istesede ıstemesede bunun yapılması lazım hem kalıte artar vatandaş kontengan mağduru olmaz çok hamallık az para almaz ve en önemlısı çayın altınla yarışır duruma gelmesı olacak kart paraları ve bankaların çay paralarının ödenmesı ıçın verılen promosyon paralarına bır el atarsanız sıze mınnettar oluruz çalişmalarınızda başarılar dılerım saygılar sunarım

Toplam 1 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer RİZE haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Gündemi Nereden Takip Ediyorsunuz?
Haber Sitelerinden
Televizyondan
Gazetelerden
Radyodan

ZAMAN53.COM | Haber Zamanı | Rize Haberleri,  Son Dakika Haberler
RİZE HABERLERİ
Çayeli
Ardeşen
Fındıklı
Pazar
Rizespor
RİZE LİNKLERİ
Çayeli Haber
Valilik
Emniyet Müdürlüğü
82. Yıl Devlet
Eğitim ve Araştırma
BÖLGE HABERLERİ
Gümüşhane
Artvin
Rize
Trabzon
Giresun
ZAMAN53.COM
Cumhurbaşkanlığı
2.El Otomobil
Yerel Haberler
Facebook
Twitter
© 2013 ZAMAN53.COM. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı memurlar alt yapısı ile yapılmıştır.