SON DAKİKA :

İşkur eleman alıyor

Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü, sözleşmeli devlet memuru kadrosunda çalıştırmak üzere 713 kişiyi işe alacak.
Bu haber 08 Ekim 2010, Cuma 11:54:15 eklenmiştir.

4-B kadrolu olarak devlette işe alınacakların 17’sini psikologlar oluşturacak. Büro elemanı olarak alınacak 713 kişinin 349’u 2 yıllık ön lisans mezunlarından, 347’si de 4 yıllık üniversite mezunları arasından seçilecek.

Başvurular 11 Ekim Pazartesi günü sona erecek. Alınan sözleşmeliler, sigortalılık sürelerine göre 1176 lira ile 1563 lira arasında net maaş alacaklar.

Rize İş Kur Müdürlüğü'ne, 4'ü lisans, 3'ü önlisans mezunu olmak üzere toplam 7 sözleşmeli büro personeli alınacak. Karadeniz Bölge illerimizden Artvin'e 3'ü lisans, 3'ü önlisans olmak üzere 6, Trabzon'a 4'ü lisans, 3'ü önlisans toplam 7, Giresun, Gümüşhane ve Çorum 2 lisans, 2 önlisans toplam 4, Ordu ve Amasya 2 lisans, 3 önlisans toplam 5, Sinop 3 lisans, 2 önlisans toplam 7 sözleşmeli büro personeli alacak. Samsun ise 2 önlisans, 2 lisans mezunu büro personeli ve 1 psikolog olmak üzere toplam 5 personel alımı gerçekleştirecek.

Tüm listeyi ve habere ait dosyayı indirebileceğiniz adresin linkini haberimizin sonunda görebilirsiniz.

NASIL BAŞVURACAKLAR?

Başvurmak isteyen adayların www.iskur.gov.tr sitesine üye olup, özgeçmiş oluşturmaları gerekiyor. Adaylar “iş arayan üye ol” butonunu tıklayarak sisteme üye olabiliyorlar.

Kayıt sırasında tercih ettikleri iletişim adreslerine (cep tel., e-mail) gelen onay kodu ile hesaplarını aktif hale getirdikten sonra, üyelik esnasında belirlemiş oldukları şifre ve T.C kimlik numaraları ile sisteme giriş yaparak, “Başvuru Kayıt Düzenleme” menüsünden meslek, öğrenim v.b bilgileri, sisteme ekleyerek özgeçmişlerini oluşturacaklar.

Aysel ALP yazıyor hurriyet.com.trGerekli şartları taşıyan adaylar, sözleşmeli pozisyonlardan sadece bir unvan ve bir birim için başvuru yapabilecekler. Birden fazla pozisyon için başvuranların, başvurusu geçersiz sayılacak.

EN YÜKSEK PUANLI ALINACAK!

Lisans mezunları için 2010 KPSS (B) grubu KPSSP3 puanı, Ön lisans mezunları için 2008 KPSS (B) grubu KPSSP93 puanı esas alınacak. En yüksek puandan başlanmak üzere başvuruların sıralaması yapılacak.

İlan edilen her pozisyonun 3 katı kadar bir liste oluşturulacak. Başvuranlar arasında en yüksek puan alandan başlamak üzere adayların atamaları yapılacak.

Sıralama son başvuru tarihini müteakip yani 11 Ekim’i izleyen 5 iş günü içerisinde kurumun www.iskur.gov.tr adresinde ilan edilecek.

MÜLAKAT YOK

En yüksek puanlı adayların sıralanarak yerleştirilmesinin ardından kurum tarafından başka bir sınav veya mülakat yapılmayacak.  Ve kişi; sözleşmeli pozisyona doğrudan atanacak.
Yerleştirme listesi www.iskur.gov.tr adresinde ilan edilecek. Yerleştirmesi yapılanlara ayrıca bir bildirim yapılmayacak.

EN ÇOK İSTANBUL’A ALIM YAPILACAK!

Hangi ile kaç personel alınacağı, illerin ihtiyaçlarına göre belirlendi. En fazla büro personeli alımı 183 kişiyle İstanbul’a yapılacak. Bunu 21 kişiyle İzmir izlerken, Bursa, Ankara ve Antalya da en fazla alım yapılacak diğer illeri oluşturuyor.

Psikologlar ise sadece Adana, Ankara (2), Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Mersin, İstanbul (2), İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Sakarya ve Samsun’a yapılacak.

MAAŞ NE OLACAK?


Kuruma alınacak personelin maaşı, pozisyonuna ve sigortalılık süresine göre değişiklik gösterecek. İlk kez sigortalı olacak olan veya  sigortası 5 yıldan az olan bir büro personeli 1176 lira net maaş alırken;  hizmeti 20 yıldan fazla olan bir personel en çok 1346 lira alacak.

5 yılın altında hizmeti olan bir psikolog ise 1439 lira, 20 yılın üzerinde hizmeti olan ise 1562 lira net maaş alacak.RÜ ye dekan ataması...
ÇAYDOSK Hüzünlü tarihi Bosna'da yaşadı...
ETİKETLER : İşkur eleman eleman alıyor işsizlil maaş
Yorumlar
Adınız :
Yorumunuz editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.
   
 
Yorumunuz :    
ENDA 2011-07-17 23:21:34

2011 TARİHİNDE VARMI VARSA İNTERNETE DUYURALIM

topograf
reşit 0000-00-00 00:00:00
cankurtaran tünelinde opograf olarak çalısmak istiyorum.
Artvin işkur da işe girmek istiyorum.
Fuat 0000-00-00 00:00:00
Artvin işkur da işe girmek istiyorum.
Toplam 3 yorum. Tüm yorumları okumak için tıklayın.
Diğer GÜNDEM haberleri
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
ÇOK OKUNANLAR
SON YORUMLANANLAR
E-Mail Bülten Kaydı
Arşiv Arama
- -
Anket
Gündemi Nereden Takip Ediyorsunuz?
Haber Sitelerinden
Televizyondan
Gazetelerden
Radyodan

ZAMAN53.COM | Haber Zamanı | Rize Haberleri,  Son Dakika Haberler
RİZE HABERLERİ
Çayeli
Ardeşen
Fındıklı
Pazar
Rizespor
RİZE LİNKLERİ
Çayeli Haber
Valilik
Emniyet Müdürlüğü
82. Yıl Devlet
Eğitim ve Araştırma
BÖLGE HABERLERİ
Gümüşhane
Artvin
Rize
Trabzon
Giresun
ZAMAN53.COM
Cumhurbaşkanlığı
2.El Otomobil
Yerel Haberler
Facebook
Twitter
© 2013 ZAMAN53.COM. Tüm hakları saklıdır. Bu site Gazi SOFT haber yazılımı memurlar alt yapısı ile yapılmıştır.